Spravovaných IP prvků

Monitorovaných firewallů

Dostupnost IT infrastruktury

Počítačové sítě

Služby poskytované v oblasti počítačových sítí zahrnují návrh systému, montáž a následný pravidelný servis. Průběžně provádíme opatření pro zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti provozovaných systémů.

Pro zajištění IT provozu dodáváme především prvky firem ZyXEL, HP a Cisco (routery, switche, firewally, optické a bezdrátové prvky). Sítě jsou budovány formou metalických rozvodů (Cat5E, Cat6A), ale i optickými prvky. Zajišťujme výstavbu podnikových bezdrátových sítí v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Na realizované sítě je poskytován záruční a pozáruční servis a garance dalšího rozšiřování.

rack

Serverové systémy

Servery jsou základem pro provoz podnikových informačních systémů. Dodáváme zejména servery řady HPE ProLiant od základních modelů po výkonné multiprocesorové systémy.

Servery s operačním systémem Windows Server jsou určeny pro střední a velké firmy. Windows Server lze efektivně využít jako souborový, aplikační, databázový a tiskový server. V rámci Active Directory integrujeme služby pro sdílení, správu aplikací a nástrojů pro kooperaci.

Monitoring informačních technologií

Monitoring funkčnosti informačních technologií je běžnou součástí IT provozu. Dohledové systémy PRTG, LAN State Pro umožňují získat aktuální přehled o stavu celé sítě. Provádíme 24/7 monitoring serverů, firewallů, technologických zařízení a aktivních prvků síťové infrastruktury. Součástí aktivního dohledu je i historie přehledů funkčnosti jednotlivých částí informačních technologií.

Monitoring IT prvků a technologií::

  • Servery (hardware i jednotlivé aplikace)
  • Stanice (asset management)
  • Routery, Firewally
  • Aktivní síťové prvky
  • Konektivita (internet, VPN propojení poboček)
  • Periferie (stav tiskáren)
  • Teplotní a vlhkostní čidla
  • Dostupnost webové prezentace

Správně implementovaný monitoring informačních technologií umožní správci sítě získat přehled o stavu IT ve společnosti. Aktivní dohled umožňuje nejen včas řešit problémy, ale hlavně snižuje náklady a čas věnovaný údržbě IT infrastruktury.

VPN sítě

VPN služby jsou určeny firmám, které potřebují bezpečně propojit svoje pobočky pro sdílení informačních systémů nebo dat. Vzdálená pracoviště, zaměstnanci na cestách mohou přistupovat do firemní sítě přes internet s použitím zabezpečených šifrovaných tunelů. VPN umožní snadno a efektivně propojit všechny firemní pobočky do jediné privátní sítě.